zubní hygiena - od 5.8.2020 opět v provozu

objednávky telefonicky na čísle (+420) 773 933 414

Co je zubní hygiena?

Zubní hygiena je nezbytnou součástí péče o dutinu ústní. Je prováděna dentálními hygienistkami - profesionálními pracovníky vyškolenými v tomto oboru. Jejich úkolem je prevence a léčba onemocnění zubů a závěsného aparátu (parodontu).

Proč jít na zubní hygienu?

Především proto, že Váš chrup bude zdravější, bez zubního povlaku a kamene, bez krvácení z dásní a bez zápachu z úst. A zdravé zuby = méně kazů, delší životnost výplní, korunek a můstků. Tím tedy šetříte Vaši peněženku za následnou léčbu u stomatologa.

Pamatujte, že prevence je levnější než léčba!

Jak probíhá zubní hygiena?

Při první návštěvě provede dentální hygienistka vyšetření, na základě kterého sestaví individuální léčebný plán. Poté Vám vysvětlí správnou techniku péče o chrup včetně použití zubních pomůcek (kartáčky, mezizubní kartáčky, zubní nitě, ústní vody ...). Techniky čištění se vyvíjejí, takže budete vždy informování o nejvhodnějším způsobu péče. Instruktáž se provádí i s pomocí ústní kamery přímo v ústech pacienta - uvidíte tak na obrazovce problematická místa ve Vašich ústech.

Následně pak probíhá odstranění plaku a zubního kamene s pomocí ultrazvuku a speciálních nástrojů. Následuje leštění zubů pomocí rotačních kartáčků a případně "pískování" zubů.

Ošetřený chrup je pak krásně hladký a díky odstranění kamene a skvrn je i bělejší!

Díky ústní kameře můžete sami hodnotit výsledky léčby přímo na monitoru.

https://sites.google.com/site/ichtos/zubni-hygiena/ambuancia-1-18.jpg?attredirects=0